31 Aralık 2014 Çarşamba

Zaman Zaten Hep Sizin

Bu sene çok güzel kadınlar tanıdım hepsi birbirinden güçlü, bazısı şanssız ama şansını çevirip, hayatlarına yepyeni yön verenler. Çok kadınlar tanıdım bir anda her şeylerini kaybedenler...canlarını...
2014 biterken kadın kardeşlerime dileklerimi yolluyorum....hayatlarınız, özgürlüğünüz, eşit haklarınız için elinizden gelenini ardınıza koymayın 2015 de. Çocuklarınıza iyi, güçlü örnek olun. Dik durun, korkmayın. Sesinizi duyurun, ezilmeyin. Üzülmeyin, kendinizi unutmayın. Ülkenize, geleceğinize sahip çıkın, aktif olun. Tüm çocukları sevin, tüm çocukları benimseyin. Farklılıkları sevin, çeşitliliğimize sarılın. Okuyun, çok okuyun, okutun. Doğaya sahip çıkın. Temiz gıda, temiz su, temiz hava hakkınız bunu da unutmayın. Ayağınızı toprağa uzatın, parmak uçlarınızı suya değdirin. Gülün, konuşun, şarkı söyleyin. Elbiseler giyin çiçekli, allı morlu, yeşilli, sarılı. Pantalonlar da giyin, formalar da. Her işi en güzel şekli ile, hakkıyla yapabileceğinizi fark edin. Ruj da sürün en kırmızısından. Korkmadan, başınız dik yürüyün sokaklarda. Asla hiç kimsenin ya da hiç bir şeyin kuklası olmayın! Akılcı olurken vicdanlı da olun. Haklarınızın üzerine basılmasına izin vermeyin, hayallerinizin kenara atılmasına engel olun!
Unutmayın, herkes size bakıyor, bundan utanmayın gururlanın. Çocuklarınız sizi örnek alıyor, bu sorumluluğu iyi taşıyın. Zaman zaten hep sizin, iyi kullanın. 
Nice mutlu yıllara.

2 yorum:

  1. Yeni yıl yeni umutlar olsun diyoruz, güzel şeyler diliyoruz hep. Dakka bir gol bir bu kara çarşaflı anne ve beraberindeki iğrenç yorumlar yeni yıldan soğuttu beni!

    YanıtlaSil
  2. "Elbiseler giyin çiçekli, allı morlu, yeşilli, sarılı." ayyy harikasın... iyi yıllar, hayırlı kandiller olsun güzel can..

    YanıtlaSil