5 Aralık 2014 Cuma

Bekar Anne Tarzı Beslenme

Bekar anneler sabah uyanır, bir bardak suyu yuttuktan sonra çocuğu için iki dilim ekmek arası peynir koyarken ocakta süt, banyoda saç maşasını ısıtır. Evden koşarak çıkan anne, ofise kargalar taşlarını yemeden ulaştığından mütevellit, yemekhanede peynir ekmek kemirir, bir bardak çayı da içerek uyanmaya çalışır.
Öğle yemeğine ticket'ından 5-8 TL arası maksimum harcama yapan bekar anne, cuma günleri, adet öncesi, stresli iş günleri, mutsuz günleri, kutlanacak bir şeylerin olduğu günler, hükümete kızdığı günler ve son olarak da elmalı turta ve çikolatalı sufle çıkan günlerde mutlaka tatlı yer.
Gün içerisinde 2 tanesi filtre kahve olmak üzere minimum 3 maksimum 6 fincan kahve içer.
Eve genelde işten zamanında çıkamadığından geç gelen bu bekar anne, eve geliş saatine kadar çocuk çok acıkmış olduğundan hızlı pişirilecek şeyler yapmayı sever; mesela köşedeki pideciden alınan kır pidesi, yanındaki mantıcıdan alınan hazır, dondurulmuş mantı, omlet ve fırında tavuk. Acil durumlar için evde muhakkak makarna ve 2 konserve yemek bulundurur. Eve geldiğinde hazır pişmiş yemek ve kurulu sofra gördüğü günü unutmuştur çoktan.
Sonuç: şişmanım.

2 yorum:

  1. ya çok iyisin kuzum da sanan endüstriyel beslenme üzerine nutuk çekmem yakındır..

    YanıtlaSil