11 Ağustos 2014 Pazartesi

Bekar Anne ve Vodafone: 2. Şikayet

Vodafone ile ilgili yazımız, daha doğrusu bir şikayetimiz vardı. Ne yazık ki bir tane daha geldi. Aynen aktarıyorum:


Blogunuzu internette "Vodafone-bekar annelerin çocukları" diye araştırma yaparken buldum.
Benim de 14 ve 15 yaşında iki oğlum var ve başıma aynı olay geldi. Yaşadığım olay neredeyse anlatılanlarla birebir olduğu gibi hissettiklerim de aynıydı. BTK,şikayet siteleri hepsine yazdım.Yaklaşık bir hafta oldu hiç cevap yok. BTK zaten doğrudan firmaya gönderiyor şikayetleri. Yani bu şekilde sonuç almak çok zor. Müşteri hizmetlerine yeni bir mail attım. "Reklamlarınızdaki Vodafone katıldığı için karnaval havasındaki geçit töreninde yürüyen mutlu yeni Vodafoneluların arkasına bir kaç tane de Vodafonelu olamamış boynu bükük çocuk ve annesini de koyun ya da Vodafone freezone kayıp babalarla çocuklarını buluşturuyor sloganını kullanın" dedim.Yani kafayı yedim.
Aslında en iyi yaptırım bunu olabildiğince duyurmak. Bu çok ciddi bir ayırımcılık ve nedense hakkettiği tepkiyi görmüyor. Kaç yıldır bu durum şikayet konusu olmuş ve münferit olaylar olarak kalmış. Bu durumla  karşılaşan insanlar manevi tazminat bile isteyebilirler bence. Ben bu işle olabildiğince  uğraşmayı düşünüyorum.Ama şu anda başımda bir Teog (Geçmiş yılların SBS sinin yeni karizmatik adı) belası var. Durmadan yazıyor, itiraz ediyor, takip ediyorum. Üstüne  tercihler kayıtlar vs.vs. Orada yapılanlar dehşet ötesi ve yine kapı duvar. Yani bu Vodafone işi ile sonuna kadar ilgilenmeyi düşünüyorum. 

Bekar anne durumun peşini bırakmamış:

Sana yazdıktan sonra hiç bir  olumlu yanıt gelmedi.Tek söylenen çocuğun kullanıcı olarak tanımlanması için aynı kütükte olmamız gerekiyormuş ve sistem de buna izin vermiyormuş. Bunun üzerine  bu konusunda ısrarlarımı sürdürdüm. "Şikayetvar " sitesine yazdım.Vodafone Vakfı diye bir vakıf var ve bu vakıf  "kadınlara pozitif ayırımcılık vb." konulu projeleri destekliyor. Bu vakfın mütevelli heyetine "bu uygulamadan haberiniz var mı?" diye yazdım. Şirketin Türkiye CEO'su "kadınların gücüne teknolojiyle güç katıyoruz"açıklamaları ile basında boy gösteriyor. Ama ufak bir teknik sorunu yıllardır çözmeyip bu durumdaki kadın ve çocukları mağdur etmeye devam ediyorlar. Üstelik mağduriyet Vodafonelu olamamak değil, bu duruma maruz kalmak.Ve bu sabah erkenden genel müdürlükten arandım. Bana sorunu merkezden halledeceklerini ve oğlumu kullanıcı olarak tanımlayabileceklerini söylediler. Kabul etmedim ve sorunun artık operatörlerine geçmek olmadığını, bu uygulamanın herkes için kaldırılması gerektiğini ve bu yapılmadığı sürece şikayetimi ve bu konuda ki çabamı sürdüreceğimi söyledim.Uygulamanın düzeltilmesi için de çalıştıklarını söylediler. Nitekim bugün Btk vasıtası ile de aynı yönde mail olarak cevap vermişler. Sonuç da kesin bir çözüme ulaşılamasa da en azından muhatap alındım.Takip etmeye devam edeceğim.Ama tüm bunlar bu kadar zor ve vakit alıcı olmamalı idi. Bu ülkede her şey çok zor. En basit, en sıradan şeyler için bile çok mücadele etmek gerekiyor. Bu da hem zaman, hem emek, hem sabır ve sağlam sinir istiyor. Bekar anne olmak da tam bu noktada ekstra bir yük getiriyor. Ama yine de hayat çocuklarımızla çok güzel.

Çok haklı, bazı şeyler bu kadar zor olmamalı! Ne dersin Vodafone?


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder