26 Mayıs 2014 Pazartesi

SOMA - Kocasını Kaybeden Anneler

Uzun bir ara verdim. İçimden gelmedi yazmak filan demeyeceğim, aslında çok istedim yazmayı ama güvenemedim kelimelerime. İçim acıyor desem kim bilir kimlerden duydunuz bu kelimeleri. Haksızlık, adaletsizlik, katiller, para hırsı desem bunlar da yeni değil.
Çok düşündüm. Bu kelimeleri okuyan hepimizin aslında ne kadar şanslı olduğunu düşündüm. Elbet herkesin derdi kendine yeter, yeter yetmesine de... biz boşanan anneler olarak bekar anneler olduk. Ya kocalarını kaybeden kadınlar?
Bekar Anneler destek grubu olarak Soma'da eşlerini kaybedip, çocuklarını tek başına bakmak zorunda bırakılan anneler için bir proje, bir destek geliştirmeyi ümit ediyorum. Kafamda bir kaç fikir var ama 7 Haziran 2014 tarihinde İstanbul da bir araya gelebilirsek, sizleri de dinlemek, sizlerden de bir omuz almak isterim. Gelemeyenler ama fikir paylaşmak isteyenler, destek olurum diyenler lütfen bekarveanne@gmail.com adresinden mail yollasın. Oturup içimizdeki acının geçmesini bekleyerek hayatın geçmeyeceğini hepimiz çok iyi biliyoruz. Biliyoruz ki harekete geçmemiz şart. Bu yüzden harekete geçelim. 
Şimdiden teşekkürler ve sevgiler.

2 yorum:

  1. Çok güzel düşünmüşsün. Benim yardımıma ihtiyaç duyulursa haberim olsun.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Çok teşekkürler Semi. Yarın buluşup konuşacağız. Haberdar ederim.

      Sil