17 Kasım 2013 Pazar

Bekar Anneler Destek Grubu Buluşmasından Notlar

Bugün 1. Bekar Anneler Destek Grubu Buluşmasını bugün gerçekleştirdik. Uzun süredir maillerden tanıdığım Bekar Anne arkadaşım geldi. Sadece internetten tanıdığın birini karşında görmek muhteşem bir şey. Sanki kendisini yıllardır tanıyor gibi hissettim. Evet 2 kişiydik, bir türlü denk gelmedi diğer arkadaşlarımın durumu (çocuğu hasta olan arkadaşım oldu, :( geçmiş olsun) ama hafta içinde buluşmak için sözleştik gelemeyenlerle. Dört gözle bekliyorum kendileri ile tanışmayı. Bu arada toplantımızı Ocak ayında yine tekrarlayacağız. 19 Ocak 2014'e ne dersiniz?
Arkadaşım ile konuşurken kendisi ile bir araya gelip yapabileceklerimizi konuştuk. Birbirimize gösterebileceğimiz desteklerden, çocuklarımızın birbirine destek olabileceğinden, beraber yapabileceğimiz aktivitelerden bahsettik. Mesela gelecek sene çocuklarımız ile maraton'a katılabiliriz. Yemeğe çıkarız. Pikniğe gidebiliriz... Konuşurken aklımıza geldi... baba olmadan sanki pikniğe gidilmiyor. Bunu bir aradayken yapabiliriz.
Birbirimiz ve çocuklarımız için bir aradayken yapabileceğimiz çok şey var. Dahası birliğimizden güç alarak, zor durumda olan, bizim yaşadıklarımızı yaşayan diğer kadın arkadaşlarımıza da destek olabiliriz. Düşündüklerimizi toparlayıp daha organize bir şekilde mutlaka yazarım. Bunun için Bekar Anne arkadaşlarımdan fikir bekliyorum.
Arkadaşımın dediği gibi "Bekar Anneyken çok yalnız kalıyorsun". Birlikte buna bir dur diyebiliriz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder